https://apetube.page

Dyscyplina sportowa – snowboard

Obecnie pojawia się coraz więcej interesujących dyscyplin sportowych. Amatorzy aktywnego spędzania czasu mają więc dużo możliwości do wyboru. Jednymi z najchętniej uprawianych sportów są w dzisiejszych czasach dyscypliny narciarskie. Sportowcy oprócz zwykłej jazdy na nartach, łyżwach i saneczkarstwa fascynują się w równym stopniu snowboardem.

Snowboard jako dyscyplina sportowa posiada wielu zwolenników. Coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju jazdę i inwestuje pieniądze w niezbędny sprzęt. Podstawowym elementem, w jaki należy się zaopatrzyć z myślą o tym sporcie jest oczywiście deska snowboardowa.

Snowboard, jako dyscyplina sportowa, pojawił się w roku 1965. Za jego prekursora uważa się  Shermana Poppen. Obecnie znanych jest wielu sportowców, zajmujących się snowboardem. Należą do nich zarówno mężczyźni jak również kobiety. Do najbardziej znanych zaliczają się Jagna Marczułajtis, Terje Haakonsen, Paulina Ligocka, Mateusz Ligocki oraz Richard Richardsson. Snowboard podzielić można na kilka podstawowych konkurencji. Należą do nich przede wszystkim  slalom, slalom podwójny, boardercross, styl Alpejski, Freestyle, Snowcross. Sport ten uprawiany jest obecnie na całym świecie i z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny.

Dodaj komentarz